Blog > Komentarze do wpisu

Szkoła z Festiwalem

W piątek 13 kwietnia 2012 roku w ramach projektu „Szkoła z poezją” odwiedził "Dwunastkę" dyrektor Biura Literackiego – Artur Burszta. Opowiadał o mającym się odbyć w najbliższy weekend (tj. 20/21/22 kwietnia 2012r.) Porcie Literackim 2012. Wprowadził uczestników projektu w historię przedsięwzięcia, które zaistniało w roku 1996 w Legnicy.

Wspominał trudne początki i entuzjazm młodych ludzi zainteresowanych literaturą i muzyką. Wymienił dziś znane nazwiska, które uczestniczyły w kolejnych Portach i Fortach.
W tym roku szczególnie serdecznie zapraszał do udziału w imprezie,
która wraca niejako do korzeni i wychodzi ku przyszłości jednocześnie,
bowiem znów zyskuje miano Europejskich Spotkań Pisarzy.

Taki szyld będzie towarzyszył inicjatywom, gdy w 2016 roku Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury. Najbliższy port to wielkie atrakcje, wspaniali goście z Europy i Ameryki,
a także spora doza dobrej literatury.

Miejsce – Na Grobli! Wspomnieć należy takie gwiazdy poezji jak Krystyna Miłobędzka,
irlandzka poetka Leontia Flynn, amerykańska autorka cyklu poetycko-narracyjnego Laurie Anderson i jeszcze wielu innych znamienitych gości.
W festiwalu może wziąć udział każdy. Patrząc na tradycję Portu i słuchając opowieści Artura Burszty zapewne warto wspomniany kwietniowy weekend przeznaczyć na bliższe spotkania z kulturą.czwartek, 19 kwietnia 2012, nieparszywa12

Polecane wpisy